Znaleźć pracę marzeń wcale nie jest tak łatwo. Każdy jednak chciałby mierzyć dalej i wyżej. Znaleźć się w miejscu i na stanowisku, które jest jego celem. O czym najczęściej marzymy?
W ścisłej czołówce wymarzonych dziedzin znajduje się branża energetyczna, surowców i paliw oraz motoryzacyjna. Tak przynajmniej wskazują ci, którzy wzięli udział w badaniu Randstad Award 2016.
Polacy biorący udział w tym badaniu wykazali, że najbardziej pociągająca byłaby dla nich praca w sektorze energetycznym. To właśnie on był najwyżej ocieniany. Dlaczego? Badani twierdzą, że właśnie tam można doświadczyć stosunkowo największego poczucia bezpieczeństwa jeżeli chodzi o zatrudnienie. Co więcej, osoby, które znalazły tam pracę mają zapewnione wysokie wynagrodzenia i dodatkowe profity. Ankietowani docenili też tamtejszy potencjał rozwoju kariery i możliwość zachowania równowagi między pracą a życiem osobistym. Co jeszcze może świadczyć o wyjątkowości tej branży? Na przykład to, że postrzegana jest jako dbająca o środowisko i społeczeństwo.
Zaraz po energetyce znalazły się surowce i paliwa. W tym przypadku respondenci najbardziej doceniają stabilną sytuację finansową firm i silne kierownictwo. Na podium jest też branża motoryzacyjna. W tym przypadku badani najczęściej spodziewają się interesujących zadań, możliwości udziału w szkoleniach, a także dobrej atmosfery pracy.
W pierwszej dziesiątce nie mogło także zabraknąć: branży elektrotechnicznej, farmaceutyczno-kosmetycznej, spożywczej, FMCG, chemicznej, budowlanej oraz transportowo-logistycznej.
W rozważaniach na temat wymarzonych branż Polacy byli zgodni i głosowali bardzo podobnie, niezależnie od tego, w którym miejscu kraju się znajdowali. Opinie nie różniły się zbytnio także ze względu na płeć. Można było znaleźć pewne rozbieżności w aspekcie wieku. Najmłodsi pracownicy, w wieku 18-24 lat, najchętniej rozpoczęliby pracę w branży motoryzacyjnej. Natomiast osoby z grup 25-44 lat i 44-65 lat na pierwszym miejscu zgodnie wskazały sektor energetyczny.
Źródło: Randstad