Różne opinie krążą na temat blaszanych garaży. Warto jednak przeanalizować temat raz jeszcze i skupić się na tym, co dla nas naprawdę ważne. Może się okazać, że zakup „blaszaka” wcale nie będzie złym wyborem
Zanim jednak kupimy wspomniany garaż i ustawimy go w odpowiednim miejscu to zastanówmy się nad tym, czy mamy dla niego odpowiednią przestrzeń. Gdzie go umieścić? Powinniśmy przede wszystkim unikać terenów podmokłych oraz takich, w których zbierają się opady. Często stosowanym zabiegiem jest umieszczenie konstrukcji na lekkim wzniesieniu, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia izolacja podłoża.
Co potem? Wylewka! Można oczywiście postawić garaż na ziemi, bez dodatkowej wylewki, ale należy się wcześniej zastanowić czy nam się to zwyczajnie opłaca. Nie jest to wskazane, ponieważ grozi atakiem korozji i zmniejszeniem żywotności materiału obiektu.
Za ile?
Ceny są bardzo różne. Wszystko zależy między innymi od jakości i typu blachy, a także samej konstrukcji. Na rynku dostępne są garaże z cienkiej i niemalowanej blachy z jednospadowym dachem, które można kupić już za niewiele ponad tysiąc złotych. Można kupić też porządniejszy garaż, który zrobiony jest z grubszej i ocynkowanej blachy. Cena takiego garażu jest oczywiście wyższa. Możemy za niego zapłacić zazwyczaj od 2,5-5 tysięcy. Od 6-12 tysięcy trzeba jednak zapłacić, gdy zamarzy nam się ocieplany garaż z dodatkowymi wygodami i niestandardową konstrukcją.
Pozwolenie na garaż
W świetle prawa garaż blaszany przytwierdzony do podłoża jest tymczasowym obiektem budowlanym (art. 3 pkt 5 prawa budowlanego). Zatem niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę od stosownego organu administracji architektoniczno-budowlanej.
Źródło: www.prasoweinfo.pl