Jeżeli zajmujemy się wytwarzaniem produktów to prędzej czy później będziemy się zastanawiać, w co je zapakować i jakiego rodzaju maszyny do tego użyć. Rozwój firmy to w końcu naturalna kolej rzeczy, więc skoro nie jesteśmy już w stanie poradzić sobie z tym w tradycyjnej ręcznej formie to znaczy, że idzie nam całkiem nieźle. Maszyna pakująca w tej sytuacji powinna rozwiązać wiele naszych problemów
Zakup maszyny pakującej to dla firmy spora inwestycja, dlatego zanim ją kupimy warto przyjrzeć się temu, jakie mamy opcje i w którą stronę najlepiej pójść przy jej wyborze. Po pierwsze musimy zdecydować czy koniecznie chcemy kupić nową maszynę czy raczej używaną. Weźmy pod uwagę to, że jest ona kupowana na firmę, a więc zawrzemy ją w kosztach całego przedsiębiorstwa. Maszyna pakująca może zostać także wrzucona w amortyzację i jest to kolejna oszczędność dla naszej firmy. Nowa maszyna będzie droższa od używanej mniej więcej od 20 do 50%, ale w razie, gdy pojawią się usterki będziemy mogli oddać ja na gwarancję i uniknąć dodatkowych kosztów. W przypadku używanego sprzętu nie mamy takiej gwarancji. Płatna pomoc serwisowa w takim wypadku może nas również sporo kosztować.
Dokonując zakupu maszyny, musimy oczywiście dobrać ją pod względem funkcjonalności jaką oferuje. Powinna spełniać nasze oczekiwania i realizować zadanie, które generuje nam największe koszty. Gdy prowadzimy np. hurtownię jajek i chcemy pakować te jajka je do pojemników to maszyna powinna być specjalnie do tego przystosowana.
Najlepiej jest kupować maszynę, która posłuży nam przez lata. Jeżeli dany sprzęt nie może być rozwijany, jest ograniczony technicznie lub funkcjonalnie to z pewnością nie będzie dobrym rozwiązaniem. Maszyny, które mają możliwość późniejszego rozbudowania ich funkcjonalności (możliwości technicznych) mogą za jakiś czas zostać przez nas docenione. W ten sposób po paru latach robiąc kolejny krok naprzód nie będziemy musieli kupować nowego sprzętu, ponieważ drobna modyfikacja w tym, który już mamy pozwoli nam na rozwój firmy bez narażania się na dodatkowe wysokie koszty.
Źródło: www.prasoweinfo.pl