Mieszkania usytuowane na parterze nie mają zbyt dobrej opinii. W końcu są tymi, które najłatwiej okraść. Takie mieszkania oznaczają jednak teraz znacznie więcej zalet niż wad
Nadmierny hałas, chłód, a także brak bezpieczeństwa – z tym łączył się obraz mieszkania na parterze. Obawy w związku z nabywaniem takiego lokum były jak najbardziej uzasadnione. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi standardy i trendy w projektowaniu budynków. W tym momencie w najniżej usytuowanych pomieszczeniach stosuje się zazwyczaj dodatkową izolację cieplną, a to sprawia, że nie musimy się już przejmować zimnem, które tak często kojarzyło się z tymi mieszkaniami.
W nowych mieszkaniach większy nacisk kładzie się też na wyciszenie pomieszczeń. Podobnie jest z kwestią bezpieczeństwa. Nie ma już mowy o więziennych kratach w oknach. Mieszkanie na parterze jest dziś wyposażone w różne patenty antywłamaniowe, na przykład rolety zewnętrzne albo odpowiednie drzwi. Na nowych osiedlach montowany jest również monitoring podnoszący bezpieczeństwo inwestycji. Mieszkania usytuowane na parterach cieszą się większą popularnością w rejonach z niską zabudową, spokojnych okolicach oraz w otoczeniu terenów zielonych i rekreacyjnych.
Czym mieszkania na parterach różnią się od tych znajdujących się na kolejnych piętrach? W tych znajdujących się najniżej jest znacznie więcej sposobów na wprowadzenie nowych możliwości. Przykładem mogą być choćby prywatne ogródki, które stanowią ich integralną część lub mające podobny charakter tarasy. Rozwiązania te są szczególnie doceniane przez mieszkańców w okresie wiosennym i letnim. To świetna opcja dla rodzin z dziećmi i osób starszych, gdyż zarówno jedni, jak i drudzy mają przestrzeń tylko dla siebie, na świeżym powietrzu.
Źródło: www.prasoweinfo.pl